gorgan-tejarat.ir http://www.gorgan-tejarat.ir آخرین خبر ها fa Copyright 2014 gorgan-tejarat.ir http://www.gorgan-tejarat.ir/ ۲۰ حقیقت شگفت‌ انگیز درباره بیگانگان فضایی http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/13/131

در اینکه آیا واقعا بیگانگان فضایی واقعا وجود دارند یا خیر ابهامات زیادی وجود دارد.هر چه بیشتر می‌گذریم با شواهدی که رویت می‌شود می‌توان وجود بیگانگان را تایید کرد. در ادامه این مقاله قصد بر این است تا با ۲۰ حقیقت خواندنی درباره آنها آشنا شوید. با زومجی همراه باشید.

بیگانگان فضایی که مردم عامه از آنها تحت عنوان آدم فضایی یاد می‌کنند از دیرباز تا کنون دست‌مایه خلق داستان‌های فانتزی، بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های سینمایی شده‌اند. اینکه آیا واقعا از لحاظ علمی بیگانگان در سطح کهکشان راه شیری وجود دارند یا خیر هنوز به رسمیت ثابت نشده ولی از شواهد و مستنداتی که در طول تاریخ شکل گرفته اکثر مردم وجود بیگانگان را پذیرفته‌اند. بسیاری از مردم نیز در سرتاسر دنیا ادعا کرده‌اند که بیگانگان آنها را دزدیده‌اند و مورد سو‌استفاده توسط آنها قرار گرفته‌اند.

۱- بالغ بر بیست هزار نفر بیمه «آدم ربایی توسط بیگانگان» را خریداری کرده‌اند. یک شرکت حاضر شده تا به بیمه شوندگان، سالیانه ۱ دلار به ازای آدم‌ربایی توسط موجودات فضایی تا یک میلیون سال دیگر بدهد! امان از دست شرکت‌های بیمه!

۲- به بعضی از آتش‌نشانان در ایالات متحده آمریکا تعلیم داده شده که در مواقع رویارویی با بیگانگان فضایی چگونه رفتار کنند. حتی اعتقاد دارند که می‌توان با معلوماتی که کسب می‌کنند به بیگانگان زخمی شده نیز کمک کنند!

۳- اگر بیگانگان فضایی در کهکشان راه شیری در شصت و پنج میلیون سال نوری دورتر به ما نگاه کنند،‌ عصر دایناسورها را شاهد خواهند بود.

۴- ادگار میشل، ششمین فردی که به ماه سفر کرد و روی آن قدم گذاشت ادعا کرده بیگانگان با انسان‌ها بارها ارتباط برقرار کرده‌اند. وی همچنین ادعا کرده که دولت وقت حقیقت‌هایی از فضایی‌ها می‌داند ولی از افشای حقیقت درباره آنها به عوام سر‌ باز می‌زنند.

۵ – دانشمندان آنجلینای شرقی ادعا می‌کنند ۲ درصد احتمال دارد وجود و ماهیت بیگانگان تا ده سال دیگر به اثبات برسد.

۶- آقای ایلیونژینف از کالمیکیا، رئیس فدراسیون جهانی شطرنج اعتقاد دارد بازی شطرنج توسط بیگانگان فضایی اختراع شده است! وی ادعا می‌کند در تاریخ هفده سپتامبر سال ۱۹۹۷ توسط بیگانگان فضایی که لباس زرد رنگی داشته‌اند دزدیده شده است.

۷- در شهر سنت پائول در ایالت آلبرتا برای جذب بیشتر توریست، اولین جایگاه فرود سفینه فضایی را ساخته‌اند! همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید سکویی برآمده است که در پشت آن، پرچم کانادا دیده می‌شود. در زیر جایگاه نیز سنگ‌هایی ریخته شده است که می‌گویند هر سنگ، از یک ایالت واقع در کانادا گرفته شده است.نکته خنده‌دار و مضحک این است که مسئولین روی چه حسابی سایز سفینه فضایی را برای ساخت و طراحی جایگاه فرود حساب کرده‌اند؟!

۸- پس از سه روز از ماموریت آپولو ۱۱، کارکنان در فضا از پرواز یک شی گزارش داده‌اند که در ابتدا تصور می‌شد قطعه‌ای جدا شده از راکت SIV-B باشد. ولی در نهایت تعجب اعلام شد که این راکت،‌ شش هزار مایل دورتر از موقعیت فضانوردان بود! تیم ناسا هنوز به ماهیت آن شی پرنده پی نبرده‌اند. آیا آدم فضایی‌ها، نظاره‌گر آپولو ۱۱ بوده‌اند؟

۹- مارگارت ترنبل و جیل تارتر، اخترشناسان موسسه کارنیج در واشینگتون دی سی لیستی از ۱۷/۱۲۹ ستاره‌ نزدیک به زمین تهیه کرده‌اند که می‌توان به این فکر کرد که حیات در نزدیکی آنها وجود داشته باشد. خانم ترنبل اعتقاد دارد که عمر سیاره باید سه میلیارد سال باشد تا یک جریان حیات هوشمند در آن وجود داشته باشد.

۱۰- فرانک دریک،‌ اولین اخترشناسی بود که در سال ۱۹۶۰ به صورت علمی تلاش کرد تا با بیگانگان فضایی ارتباط برقرار کند. وی تلاش کرد تا با ساخت و قرار دادن یک دیش ماهواره‌ای به شعاع ۸۵ فیت‌(۲۶متر) از دو ستاره مشابه خورشید سیگنال دریافت کند.

۱۱- بعضی از محققین اعتقاد دارند که بیگانگان یک بار از مصر باستان دیدن کرده‌اند تا برای آنها داستان‌هایی از نوادگان خودشان تعریف کنند! تصویر زیر را مشاهده کنید. هلی‌کوپتر، قایق، زیر دریایی، هواپیمای جت؛ چطور می‌شود باستانی‌ها از این ابزار آلات آگاهی پیدا کرده باشند؟ یا شاید هم از روی کاملا اتفاقی و تصادفی این تصاویر را در هیروگلیف خود کشیده‌اند؟ کدام یک بعید و غیرممکن به نظر می‌رسد؟ اینکه بیگانگان با آنها ارتباط برقرار کرده‌اند یا اینکه این تصاویر صرفا تصادفی کشیده شده‌اند؟ و اما آخرین سوال: چرا بیگانگان، دوره مصر باستان را انتخاب کرده‌اند و به چه دلیلی آینده را برای آنها به تصویر کشیده‌اند؟

۱۲- از سال ۱۹۹۵، موسسه‌ای به نام SETI‌ واقع در بخش کوهستانی کالیفرنیا به صورت خصوصی شروع به کار کرد. این موسسه در تلاش است تا با اسکن بیش از هزار ستاره، سیگنال‌های رادیویی بیگانگان را دریافت کنند. گفته می‌شود سالانه پنج میلیون دلار هزینه برای این پروژه در بر گرفته می‌شود. این موسسه ادعا می‌کند با استفاده از تلسکوپ آلن ۳۵۰ آنتی می‌توانند تا سال ۲۰۲۵ سیگنالی از بیگانگان دریافت کنند.

۱۳- بیشترین جایگاه‌هایی مورد پسند برای بیگانگان در کهکشان نوری کجاست؟ پناهگاه‌های زیرزمینی در مریخ، مکانی بر هشتمین ماه سیاره زحل تحت عنوان انسلادوس( که قطب جنوبی آن توسط آبفشان احاطه شده است)، ماه‌های سیاره مشتری تحت عنوان اروپا و کالیستو (در زیر لایه خارجی یخی آنها ممکن است اقیانوسی از آب نهفته باشد).

دیوید گرینسپون،‌ یکی از دانشمندهای موزه علوم و طبیعت دنور اعتقاد دارد که بیگانگان می‌توانستند در سیاره زهره نیز زندگی کنند و دمای ۴۵۴ سانتی‌گراد آن برای بیگانگان قابل تحمل بوده است.

۱۴- شاید اولین باری که بیگانگان به زمین آمدند در ۱۴۵۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح اتفاق افتاده باشد. اولین مردمانی که از وجود یک شی پرنده نورانی در آسمان گزارش داده‌اند، مصریان باستان بودند.

۱۵- ناپلئون بناپارت نیز ادعا می‌کرد که توسط بیگانگان فضایی دزدیده شده است! وی واقعا هم در ماه جولای ۱۹۷۴ برای چند روز گمشده بود. او ادعا می‌کند که توسط انسان‌هایی غریبه زندانی شده بود. باور این قضیه شاید سخت باشد و بسیاری این واقعه را زاییده ذهن ناپلئون بدانند ولی دانشمندان در جنازه وی توانستند یک شی بسیار کوچک پیدا کنند که به اسکلتش چسبیده بود و در نهایت ناباوری اعلام کرده‌اند که شی، یک میکرو چیپ بوده است. ولی باز هم یک سوال پیش می‌آید؛ چرا ناپلئون؟!

۱۶- در سال ۱۹۵۷، آنتونیو ویلاس بواس، یک کشاورز برزیلی گزارش داده که توسط آدم فضایی ربوده شده است. بیگانگان وی را به یک ژل آغشته کرده‌اند و با وی رفتار دوستانه‌ای داشتند. در زمان ربایش، آنتونیو فقط ۲۳ سال سن داشت و داستانش جزو اولین داستان‌های آدم‌ربایی توسط بیگانگان بود که در سرتاسر دنیا خبرش پخش شد.

۱۷- در سال ۲۰۰۳، طی یک تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد اعلام شد که در زیر هیپنوتیزم، از هر ۱۰ نفر گزارش آدم‌ربایی توسط بیگانگان، ۷ نفر ادعا می‌کنند که توسط بیگانگان مورد تحقیقات جنسی قرار گرفته‌اند. سوزان کلانسی در کتابش که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد سعی کرده تا به صورت علمی توضیح دهد که چه چیزی باعث می‌شود که انسان‌ها فکر می‌کنند توسط بیگانگان دزدیده شده و مورد سواستفاده قرار می‌گیرند.

۱۸- این احتمال وجود دارد که بیگانگان از انسان‌ها ترسیده باشند! در سال ۱۹۷۲ دانشمندان تلاش کردند تا ماهیت انسان‌ها را برای بیگانگان به تصویر بکشند. کارل ساگان و فرانک دریک بر روی فضاپیمای پایونیر ۱۰، پلاکی از شکل یک مرد و زن لخت به همراه مشخصات سیاره زمین و منظومه شمسی را به همراه داشت.

۱۹- در تاریخ ۲۴ فوریه ۱۹۴۲، صدها گزارش در پایگاه هوایی لس آنجلس درباره مشاهده یک سفینه فضایی شکل گرفت. گفته می‌شود بارها به سفینه فضایی شلیک کرده‌اند ولی هیچ آسیبی به سفینه نرسید!

۲۰- محققین اخیرا سنگی مریخی در قطب جنوب کشف کرده‌اند که حاوی نانو باکتری‌های فسیل شده است. اگر این سنگ توسط بیگانگان به زمین آورده شده، چه دخالت‌های دیگری آنها بر روی زمین داشته‌اند؟ سیاره مریخ می‌تواند حیات داشته باشد چون در سطح مریخ، گاز متان به وفور دیده می‌شود. سیاره زمین نیز حاوی گاز متان بوده و جالب است بدانید تقریبا تمام گاز متان توسط موجودات زنده تولید می‌شود. پس می‌توان ادعا کرد در سطح سیاره مریخ نیز موجودات زنده وجود دارد ولی تا مشاهده مستقیم یک بیگانه فضایی،‌ این موارد صرفا تئوری و فرضیه بوده و فراتر از یک ادعا نمی‌توان آنها را استناد کرد. ]]>
Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran
بنز میلیاردی با روکش مخمل آبی +عکس http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/13/130

تصویری از بنز میلیاردی با روکش مخمل آبی را می بینید. ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran راههایی برای افزایش عمر لپ‌تاپ http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/13/129

افزایش عمر و کارایی وسایل الکترونیکی از جمله لپ تاپ نیازمند رعایت نکاتی است که رعایت هر یک از آنها می تواند موثر باشد.

لپ تاپ و رایانه‌ها هم مانند هر وسیله‌ای عمری مفید دارند اما برای افزایش عمر آنها رعایت برخی نکات از اهمیتی ویژه برخوردار است.

اکثر کاربران لپ تاپ تصور می کنند تا هر زمانی لپ تاپشان از عهده انجام وظایف خود برآید می توان از آن برای انجام امور مختلف رایانه‌ای استفاده کرد، اما این تصوری اشتباه بوده و ممکن است لپ تاپ‌ها وقتی که بیشتر از هر زمان دیگر به وجود آنها نیاز دارید، ناگهان دچار ایراد شوند. پس بهتر است قبل از اینکه درگیر دردسرهای تعمیر دستگاه، بازیابی اطلاعات، تامین قطعه و... شوید به فکر چاره باشید.

کارشناسان و فعالان بازار معتقدند طول عمر یک دستگاه تحت تاثیر عوامل مختلفی چون نحوه استفاده، ورود تکنولوژیهای نوین و مدلهای مبتنی بر تکنولوژیهای جدید و عوامل دیگری از این دست متفاوت است، با این حال گفته می شود به طور میانگین عمر مفید یک لپ تاپ سه تا چهار سال تخمین زده می شود. البته محصولات برخی برندها ممکن است عمر بیشتری داشته باشند با این حال اگرچه در بسیاری موارد ممکن است خرابی یک قطعه در نگاه اول به معنی پایان یافتن عمر یک لپ تاپ نباشد، اما عدم یافتن قطعه در بازار، به دلیل عرضه مدلهای جدید که بر تکنولوژیهای نوین مبتنی هستند خط قرمزی روی ادامه حیات لپ تاپ می کشد.

مراقب باتری خود باشید
معمولا یکی از اولین قطعاتی که در لپ تاپ دچار مشکل می شوند باتریها هستند در این صورت اگر همچنان باتری لپ تاپ شما در بازار موجود باشد شما می توانید با صرف مبلغی مشکل را برطرف کنید اما در غیر این صورت شما برای استفاده از دستگاه خود باید لپ تاپ را به پریز برق متصل کنید که با این شیوه دیگر امکان آن را نخواهید داشت که از لپ تاپ خود در حین حرکت و هرجایی استفاده کنید به عبارت دیگر با این شیوه لپ تاپ شما به یک دستگاه رایانه شبیه خواهد شد.

بر همین اساس بهترین راه آن است که از باتری خود مراقبت کرده و پس از شارژ باتری آن را از برق خارج کنید.

حتی توصیه می شود زمانی که در محیطی ثابت هستید و امکان استفاده از پریز برق برای شما وجود دارد از باتری استفاده نکنید تا بدین ترتیب عمر مفید آن را افزایش دهید. البته پیش از این کار حتما از محافظ نیز استفاده کنید تا نوسانات احتمالی برق آسیبی به دستگاه شما نرساند.

نکته دیگر آنکه یکی از دلایل خرابی سریع لپ تاپ اتصال مستقیم لپ تاپ به برق است، اگر دقت کرده باشید هنگامی که لپ تاپ را به برق وصل میکنید گاهی اوقات جرقه‌های کوچکی در اطراف پریز به راحتی قابل مشاهده اند، همین جرقه‌ها یا به قولی نوسانات برق باعث میشود که به لپ تاپ آسیب جدی وارد شود.

استفاده از پریزها یا سه راهی ها یا محافظ جریان برق میتواند این مشکل را تا حد زیادی بر طرف کند. توصیه می شود لپ تاپ را مستقیم به برق وصل نکنید. علاوه بر این همواره سعی کنید از نرم افزارها و ضد ویروس های مناسب و اصل استفاده کنید.

لپ تاپ را تمیز نگه دارید
چون لپ تاپ‌ها بیش تر با محیط و خصوصا دستها در تماس هستند خیلی زود کثیف میشوند و این عمر باعث کاهش طول عمر لپ تاپ میشود. برای همین همیشه سعی کنید لپ تاپ خود را تمیز نگه دارید زیرا باعث افزایش طول عمر لپ تاپ میشود.

همواره میتوانید برای تمیز کردن لپ تاپ از پارچه نخی مرطوب نمناک استفاده کنید و یا اینکه از محلول های تمیز کننده موجود در بازار که مخصوص همین کار هستند استفاده کنید؛ حتما برای تمیز کردن صفحه مانیتور (نمایش) لپ تاپ از پارچه نخی مرطوب استفاده شود .

از لپ تاپ در محیط مناسب استفاده کنید
برای استفاده از لپ تاپ بهتر است از یک سطح صاف و سخت استفاده کنید. لپ تاپ کامپیوتری بسیار جمع و جور و کوچک است که فضای خالی کمی بین قطعات با یکدیگر و با بدنه وجود دارد. بنابراین بیشتر گرمای تولید شده توسط این تجهیزات باید از زیر و اطراف بدنه لپ تاپ خارج شود. بنابراین اگر سطح زیر لپ تاپ صاف و سخت باشد. فضای کافی برای تهویه هوای گرم وجود دارد.

بعضی افراد عادت دارند با لپ تاپ در رختخواب کار کنند ولی با قرار دادن آن بر روی تشک نرم نه تنها همین مسیر محدود برای تهویه هوای گرم مسدود می شود بلکه خاصیت عایقی رختخواب سبب می شود سطح زیرین لپ تاپ شما به شدت گرم شود که این معضل می تواند صدمه جدی به لپ تاپ یا نوت بوک شما وارد کند.

نکته دیگر آنکه اگر با لپ تاپتان زیاد کار میکنید و مدام روی آن فشار می آورید باید از وسیله‌ای به نام کول پد (میز لپ تاپ) استفاده کنید. این وسیله دارای پایه هایی بالاتر از سطح زمین هستند و چندین خنک کننده ( فن ) همراه خود دارند که باعث خنک شدن و بهبود کار آیی لپ تاپ شما میشود. این دستگاه‌ها عمدتا از برق یو اس بی استفاده میکنند و به شدت کم مصرفند و خیلی کم از باتری استفاده می کنند.

همچنین خوردن و آشامیدن در اطراف لپ تاپ را ممنوع کنید یا آن را سر میز غذا نگذارید. تکه‌های غذا می تواند از میان کلیدهای صفحه کلید به داخل قطعات لپ تاپ نفوذ کند و یک لپ تاپ کثیف که تکه های غذا به داخل آن نفوذ کرده است محل مناسبی برای لانه کردن حشرات است. اگر نوشیدنی شما روی لپ تاپ بریزد به احتمال زیاد صدمه جدی خواهد دید. زیرا مایعات سبب بروز اتصالی در مادربرد، هارد دیسک، پرسسور و… می شود.

به این ترتیب از دست دادن اطلاعات و صدمه دائمی به قطعات مهم لپ تاپ خود را تجربه خواهید کرد که در اکثر مواقع هزینه تعمیر آن از خرید یک لپ تاپ نو گرانتر تمام می شود.

زیاد روی تاچ پد فشار نیاورید
یکی از عوامل مهم در طول عمر لپ تاپ و به خصوص همان تاچ پد این است که نباید زیاد روی آن فشار آورد زیرا همان طور که مشخص است تاچ پد یکی از نیازهای مهم هر لپ تاپ است خصوصا هنگامی که ماوس همراه نداشته باشید. به همین دلیل از فشاور آوردن روی صفحه تاچ پد خودداری کنید و سعی کنید اگر از دکمه‌های آن استفاده می کنید آنها را به آرامی فشار دهید.

علاوه بر این اگر می خواهید لپ تاپ خود را جابه جا کنید باید همواره نکاتی را رعایت کنید در غیر این صورت لپ تاپ شما با آسیب های جدی مواجه می شود. چنانچه در داخل درایو خود سی دی یا دی وی دی دارید قبل از حمل لپ تاپ آنرا خارج کنید.

نوت بوک را خاموش کنید یکی از قسمتهای مهم و آسیب پذیر لپ تاپ هارد دیسک آن است که باید بسیار مراقبت شود به همین دلیل در لپ تاپ های جدید قابلیت HDD Protection تعبیه شده است. به طوری که اگر ضربه ای به لپ تاپ بخورد وقتی لپ تاپ روشن است، هارد را خاموش می کند تا از صدمه به آن جلوگیری کند.

لپ تاپ خود را از مواجه با گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان های شدید دور نگه دارید. هرگونه کابل و وسایل متصل به لپ تاپ مثل کابل شبکه ، سیم ماوس یا اسپیکر (بلند گو) را از لپ تاپ جدا کنید.

صفحه نمایش را به طور کامل ببندید طوری که در جای مخصوص به خودش قرار گیرد. بهتر است برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه که ممکن است لپ تاپ شما را تهدید کند از کیفهای مخصوص لپ تاپ استفاده کنید. لپ تاپ خود را از مواجه با گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان های شدید دور نگه دارید.

مواظب درایو لپ تاپ خود باشید
سعی کنید کمتر از رایتر لپ تاپ استفاده کنید یا اگر استفاده می کنید از سی دی و دی وی دی خش دار استفاده نکنید؛ چراکه باعث خرابی و آسیب دیدن به لنز درایو می شود. زمانی که از دی وی دی یا سی دی رایتر استفاده می کنید حتما لپ تاپ را به برق متصل کنید، زیرا رایترها جریان بسیار بالایی را از منبع تغذیه کشیده و اگر صرفا از باتری استفاده شود به آن آسیب می رساند، چون در این حالت باتری با سرعت زیادی شارژ خود را از دست می دهند.

حتی در حالتی که باتری کاملا شارژ نباشد ممکن است لپ تاپ خاموش شده و دیسک نوری شما بسوزد. به همین دلیل در لپ تاپ های مدرن امروزی اگر شارژ باتری کم باشد، لپ تاپ به طور خودکار درایو نوری را خاموش می کند.
]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran پهپادهای حامل کوکایین http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/13/128

امیرحسین نکویی:

این روزها پهپادها توجه زیادی را به خودشان جذب کرده‌اند. فوریه سال جاری میلادی، دبی شاهد برگزاری جشنواره پهپادها بود و همانطور که شنیده‌اید، ‌پلیس امارات در دبی از پهدادها برای کنترل و مانیتور کردن ترافیک و رسیدگی به تصادفات استفاده می کند.

اوضاع در دیگر نقاط جهان اما با سرعت بیشتری در حال اتفاق است. هم‌اکنون در کشورهایی نظیر ایالات متحده و ‌انگلیس قوانین سفت و سختی برای پرواز درون یا همان پهپاد‌ها وضع شده است. بعضی از مردم مخالف این قوانین هستند و به نظر آن‌ها این قوانین بی مورد و دست و پاگیرند و جلوی پیشرفت این تکنولوژی نوپا و هیجان انگیز را می‌گیرند. اما باید بدانیم که همین الان که شما در حال مطالعه این متن هستید، ‌پهپاد‌های کارتل‌های مواد مخدر مکزیک حاوی مت آمفتامین سعی می‌کنند از مرز عبور کرده و محموله‌های خود را تحویل مشتریان آمریکایی خود بدهند.

بعد از خبرهای سال ۲۰۱۴ که گفته می‌شد مواد مخدر غیر قانونی به وسیله‌ی پهپاد ها به داخل زندان‌ها فرستاده می‌شود،‌ و یا مافیای روسیه با پهپادهای دست ساز خود سیگار به داخل کشورشان وارد قاچاق می‌کنند،‌ جدیداً اسنادی منتشر شده که نشان می‌دهد، کارتل‌های مکزیکی راه جدیدی برای فعالیت‌ها و تحویل محموله‌های خود پیدا کرده‌اند. جالب است بدانید که کسی که این مسآله را گزارش کرده ،‌یک وکیل متخصص در امور پهپادهاست و در بلاگ خود نوشته که به زودی شاهد همه‌گیر شدن استفاده از پهپاد‌ها در بین قاچاقچیان مواد مخدر خواهیم بود.

تعجب‌آور نیست که قاچاقچیان از این روش جدید، به جای استفاده از هواپیماهای سبک و فوق سبک یا زیردریایی‌های حامل مواد، استفاده می‌کنند. پهپادها به لحاظ هزینه-اثربخشی برایشان بسیار عملی‌تر و درعین حال دارای ریسک کمتری هستند. متخصصان امنیت پرنده‌های بدون سرنشین (UAV: Unmanned aerial vehicle) معتقدند که این روش، روشی کاملاً عملی است و قطعاً معضل بزرگی در آینده برای مبارزه با مواد مخدر خواهد بود. کارتل‌ها در زمینه‌ی استفاده از فناوری بسیار انعطاف‌پذیرند و با توجه به اینکه دسترسی به پهپاد ها روز به روز بیشتر می‌شود،‌ باید این سؤال را پرسید که آیا می‌توان تدابیری اندیشید که این روش جدید و جذاب را برای آن هزینه‌بر کند؟

قاچاقچیان در تولید این پهپادهای دست‌ساز حامل مواد،‌ از کارگران خط تولید کارخانه‌های هواپیماسازی بهره می‌گیرند. مثلاً یکی از کارگاه‌های سرهم‌بندی پهپاد در ایالت سانتافه مکزیک،‌ نزدیک کارخانه معروف هواپیماسازی بامباردیر Bombardier شناسایی شده است. در این کارگاه‌ها پهپاد‌هایی ساخته می‌شود که اولاً سبک وزن باشند و راحت قابل جابجایی بوده، و از طرفی غیر قابل ردیابی توسط رادار باشند و آنقدر مستحکم باشند که بتوانند محموله‌ی مورد نظر را جابجا کنند.

با وجود این، سایت Americas Postگزارش کرده که مقامات این فعالیت‌ها را زیر نظر دارند. اداره امنیت عمومی کشور مکزیک هم سال‌ها قبل اعلام کرده که کارتل‌ها سعی دارند با هواپیماهای کوچک بدون سرنشین،‌ به داخل ایالات متحده کوکایین قاچاق کنند. یکی از مقامات این اداره گفته که این پرنده‌های حامل مواد در هر سفر می‌توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم کوکایین با خود حمل کنند. به گفته ی وی،‌ هر کیلو کوکایین که در کلمبیا ۱۷۰۰ دلار و در مکزیک ۸۰۰۰ دلار قیمت دارد،‌در آمریکا ۳۰۰۰۰ دلار به فروش می رسد،‌ بنابراین در صورتی که یک پرواز موفق توسط پهپاد کارتل انجام شود، سودی معادل ۲ میلیون دلار به ازای یک سفر پهپاد برای کارتل در بر خواهد داشت!

چند ماه قبل پلیس تیجوانا(شهری در مرز مکزیک-آمریکا که رواج مواد مخدر در آن نسبتاً زیاد است)، پهپادی را که حامل ۱۰ کیلوگرم کریستال مت آمفتامین را که سقوط کرده بود پیدا کرد.

بنابراین مبارزه با مواد مخدر سال‌هاست که وارد جبهه‌ی جدیدی شده است. مشکل کنونی پلیس این است که هیچ ایده‌ای مبنی بر مبدأ و اپراتور این قبیل پهپادها ندارند. در مورد پهپاد سقوط کرده در تیجوانا، پلیس تیجوانا در صفحه ی فیس‌بوک خود نوشت که درون پیدا شده، یک درون معمولی به قیمت ۱۴۰۰ دلار بوده که در حالت عادی به GPS مجهز نیست اما می‌توان روی آن کار گذاشت، که در این مورد همین اتفاق افتاده بود و به وسیله‌ی پرواز خودکار طوری برنامه‌ریزی شده بود که به مکانی مشخص برود، محموله‌ای ضمیمه‌ی آن شود، و سپس به جای دیگری، قاعدتاً برای تحویل به مشتری، پرواز کند.

این تکنیک به قاطر کور یا Blinded Mule معروف است که فرد کافی است دستگاه را تنظیم کند و تمام! بدون اینکه شناسایی شود( بعضی از دستگاه‌های پرواز خودکار قابلیت ذخیره‌ی سابقه و مسیر پرواز را دارند و بعضی ندارند. نکته ی جالب اینکه همین مسأله می‌تواند نزاع عمومی بعدی در حوزه ی حریم خصوصی افراد باشد:‌ آیا آمار و اطلاعات پرواز باید رمزنگاری شود؟ آیا FAA یا سازمان هواپیمایی آمریکا باید بتوانند به اطلاعات پرواز پهپاد شما و اینکه آن را کجا‌ها پرواز داده‌اید دسترسی داشته باشند یا نه؟!

این روز‌ها بعضی محققان گفته‌اند که اطلاعات منتقل شده بین کنترل کننده‌ی پهپاد و خود آن حتماً باید رمزنگاری شوند. چرا که هکر‌ها می‌توانند سیگنال‌ها را هک کرده و پهپاد شما را به کنترل خودشان در بیاورند، کما اینکه این اتفاق – البته تحت شرایط کنترل شده و جهت نشان دادن خطر بالقوه – آنجام شده است.

تصور این را بکنید که عملیات تروریستی که با یک پهپاد ربایی می‌شود انجام داد چقدر متنوع و هولناک است. ممکن است دور از ذهن باشد، اما اینکه یک پهپاد یا ارتشی از صدها پهپاد، به خاطر مقاصد شوم تروریستی در مسیر پروازی یک فرودگاه شلوغ به پرواز در بیاید، از نظر تئوریک کاملاً عملی است.

باید با واقعیت‌ها روبرو شد. مانند هر گجت دیگری در ابتدای معرفی(گوشی‌های هوشمند، عینک گوگل و بقیه گجت های پوشیدنی)، قبل از اینکه پهپاد‌های دور برد برای استفاده عموم آزاد شود، ابتدا باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد و هم‌زمان قوانین دقیقی برای جلوگیری از استفاده نامناسب از آن‌ها وضع شود. در غیر این صورت عواقب این هیجان زدگی متوجه خود ما خواهد بود، همانطور که سال‌های سال بعد از معرفی اولین گوشی‌های هوشمند، هنوز در همه جای دنیا شاهد استفاده غیر منطقی و آسیب زننده‌ی آن‌ها در خود و دیگران هستیم. ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran مدیرعامل ایران خودرو؛ عرضه KWID برای رقابت با پراید http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/2/127

از بازگشایی دفتر دایملر تا محصولات جدید سوزوکی
هاشم یکه زارع، مدیر عامل ایران خودرو در کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به دور جدید روابط ایران خودرو با شرکای جهانی اش، خبر از بازگشایی دفتر دایملر در ایران داد.

مدیر عامل ایران خودرو در آغاز کنفرانس با اشاره به توافق هسته ای ایران و 1+5، ضمن اعلام علاقه خودروسازان بین المللی برای حضور در بازار ایران تاکید کرد:” برای هیچ شرکتی جهت ورود به بازار ایران فرش قرمز پهن نکرده ایم.”

وی با اشاره به روابط ایران خودرو با دایملر در گذشته گفت:” مذاکرات با دایملر جهت همکاری مجدد میان ایران خودرو و این شرکت انجام شده است و دفتر دایملر در ایران به زودی بازگشایی می شود.”

یکه زارع با اشاره به مذاکرات انجام شده با دایملر گفت:” بر اساس توافقات انجام شده، دایملر قصد دارد 30درصد سهام شرکت ایدم را خریداری کند تا حضور قدرتمندی در همکاری با ایران خودرو داشته باشد.”

به گفته یکه زارع، بر اساس توافقات انجام گرفته قرارداد تولید خودرو های تجاری برای مدت 10 سال منعقد خواهد شد ضمن آنکه قراردادی نیز برای تولید خودرو سواری مرسدس بنز در ایران برای مدت 5 سال منعقد می شود.

فولکس واگن می تواند گزینه مناسبی برای همکاری باشد

مدیر عامل ایران خودرو در ادامه با اشاره به حضور برند های جدید از جمله فولکس واگن و خبر هایی که در زمینه همکاری ایران خودرو با این شرکت شنیده می شود گفت:” فولکس یک شرکت بزرگ آلمانی است و هم اکنون هم بزرگترین خودروساز خارجی در کشور چین است. فولکس می تواند شریک خوبی برای همکاری با ایران خودرو باشد.”

یکه زارع در پاسخ به احتمال همکاری میان دو شرکت تاکید کرد:”هنوز مشخص نیست در نهایت فولکس واگن قصد شراکت با کدام شرکت را دارد اما گزینه مناسبی برای همکاری است. حضور فولکس واگن در چین نشان داده است این شرکت به دنبال حضوری بلند مدت در بازار است.”

وی در زمینه حضور کارشناسان پژو در ایران خودرو گفت:”کارشناسان پژو در ایران خودرو مستقر نشده اند و این رفت و آمد ها در زمینه امور مربوط به قرار داد میان دو مجموعه است. نگاه ما به پژو بستگی به حل مشکلات پیشین دارد.”

مدیر عامل ایران خودرو در زمینه همکاری با برند های بین المللی گفت:” در همکاری با برند های خارجی تضمین های محکمی در قرارداد ها خواهیم گذاشت.”

وی تاکید کرد:”محصولات خارجی که با تیراژ بالای 50هزار دستگاه تولید می شوند باید در قالب سرمایه گذاری مشترک بین ایران خودرو و طرف خارجی باشند.”

پژو باید پاسخگوی رفتارش در گذشته باشد

یکه زارع،در ادامه کنفرانس مطبوعاتی نیز با اشاره به خروج پژو از بازار ایران پس از تحریم ها گفت:” پژو باید پاسخگوی رفتار ناجوانمردانه اش باشد”

وی در زمینه همکاری با پژو گفت:” پیش از خروج پژو از بازار ایران، 22 درصد سهم جهانی فروش محصولات پژو متعلق به ایران بود اما پژو با وجود این بازار بزرگ، بعد از تحریم ها ناجوانمردانه ایران را ترک کرد و باید پاسخگوی این رفتار باشد.”

مدیر عامل ایران خودرو ادامه داد:”با گشایش حاصل شده در صنعت خودرو کشور پژو نباید مطمئن باشد شریک اصلی ایران خودرو خواهد بود.”
وی در زمینه هزینه های خروج پژو از بازار ایران و قطع همکاری با ایران خودرو گفت:” باید در مورد این مسئله صحبت شود و این مسایل را تبدیل به عدد کنیم. این مورد باید در واحد حقوقی ما بررسی شود.”

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به سفر سفر فابیو به ایران گفت:”فردا ملاقاتی با فابیوس خواهیم داشت اما در هیات فرانسوی هیچ مقام خودرویی حضور نخواهد داشت.”

رنو در ایران سرمایه گذاری نکرده است
هاشم یکه زارع، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره همکاری این شرکت با رنو گفت:”رنو قرار بود در ایران کارخانه تاسیس کند و در مجموع بیش از 500 هزار خودرو در ایران توسط ایران خودرو و سایپا و کارخانه رنو تولید شود که سهم ایران خودرو و سایپا هر کدام 150 هزار دستگاه بود، اما این اتفاق نیافتاده است. به نظر ما رنو در ایران سرمایه گذاری نکرده است.”

یکه زارع تاکید کرد:” رنو هم برای همکاری با ایران خودرو باید مانند پژو در ایران سرمایه گذاری مشترک کند.”

وی در زمینه عرضه محصولات جدید رنو توسط ایران خودرو گفت:” تا انتهای سال فیس لیفت تندر 90 به بازار عرضه خواهد شد ضمن آنکه خودروی کیوید، محصول جدید رنو هم می تواند در برنامه تولید 150هزار دستگاهی برند رنو در ایران خودرو قرار بگیرد. این خودرو می تواند رقیب پراید در بازار ایران باشد."
رنو kwid (کوید) 4700 دلاری به ایران می آید ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran بیش از هزار پژوهشگر هوش مصنوعی، در کنار استفان هاوکینگ، ایلان ماسک و استیو وزنیاک در نامه‌ http://www.gorgan-tejarat.ir/view/ads/17/126

هوش مصنوعی، دانشی در حال پیشرفت است و پیشرفت‌‌های سخت‌افزاری در کنار آن، این امکان را مهیا کرده است که بشر تنها در عرض چند سال بتواند انواع مختلف روبات‌هایی را بسازد که بدون نیاز به دخالت انسان، اهداف انسانی خود را تشخیص دهند و نابود کنند.

در حال حاضر اسلحه‌های پیشرفته نیمه‌خودکار هستند، مثلا «درون»ها توسط خلبان‌هایی آموزش‌دیده از روی زمین هدایت می‌شوند و تنها با دستور این عوامل انسانی است که اهداف خود را نابود می‌کنند.

اما همین الان هم کشورهایی مثل بریتانیا، اسرائیل و نروژ، موشک‌ها و درون‌هایی دارند که می‌توانند بدون دخالت مستقیم انسان، رادارها، تانک‌ها و کشتی‌ها را نابود کنند.

همین مسئله نگرانی زیادی را برانگیخته است، طوری که در همایش بین‌المللی هوش مصنوعی که این هفته در بوینس آیرس آرژانتی برگزار می‌شد، نامه‌ای توسط متخصصان هوش مصنوعی امضا و برای سازمان ملل متحد ارسال شد که در آن خواسته شده بود، سلاح‌های هوشمند خودکار ممنوع شوند.

در این نامه این نگرانی ابراز شده است که این سلاح‌ها، در واقع آغازگر مرحله سومی از جنگ‌ها و قتل‌ها در تاریخ بشریت خواهند شد، یعنی ما بعد از مرحله استفاده از تفنگ و سلاح‌های هسته‌ای، با انقلاب سومی در تاریخ درگیری‌های و کشتارها روبرو خواهیم شد.

اطمینان‌بخشی مسئولان بابت اینکه این سلاح‌ها تنها بعد از طی مراحل قانونی استفاده خواهند شد، چیز قابل اعتنایی نیست و از آنجا که هزینه دسترسی به فناوری، همواره رو به کاهش است، دیر نیست زمانی که که همانند اسلحه کلاشنیکف، استفاده از سلاح‌های هوشمند خودکار هم همه‌گیر شود و به جز دولت‌ها، جنگ‌سالارها و تروریست‌ها هم مجهز به آن شوند. ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran